Ймовірно, кожен хоча б раз у житті стикався з проблемою нестачі гарячої води: в заміському будинку, на дачі або навіть в міській квартирі в літній сезон. У таких ситуаціях водонагрівачі дуже корисні. Вони цінуються за зручність, компактність, а головне - ефективність. На сьогоднішній день вибір накопичувальних водонагрівачів настільки різноманітний, що перед покупкою потрібно ретельно зважити всі за та проти.

Щоб зрозуміти, який водонагрівач краще, вам потрібен, уважно розгляньте технічні характеристики моделей і особливо зверніть увагу на такі параметри, як якість збірки, обсяг бака, потужність. Вони визначають ефективність і економічність бойлера. Крім того, ви повинні точно знати, який тип нагрівача вам потрібен: проточний чи накопичувальний. Електричні проточні пристрої для нагріву води мають свої переваги, наприклад, компактність, зручність використання і швидке нагрівання.

Електричний накопичувальний водонагрівач являє собою пристрій, що складається з бака з нагрівальним елементом і автоматичними пристроями управління для контролю температури нагріву і забезпечення захисних функцій. Він може бути різних форм і розмірів. Покупець завжди може обрати для себе кращий варіант, відштовхуючись  від  форми бойлера, розміру, потужності, літражу, потреб сім'ї, та візуалізації в інтер'єр ванної кімнати чи кухні.

Вибираючи електро-бойлер, пам'ятайте!

При виборі ємності нагрівача, відповідно до кількості членів сім'ї, також враховуйте, що для розігріву більшого об'єму води потрібно більше часу. Наприклад, для доведення 10-ти літрового бака до 45 °С потрібно до 30 хвилин. Для нагріву 100-літрового, знадобиться до 3.5-4 години!

Плоский чи циліндричний

«Слабкими сторонами» водонагрівачів є їх зварні шви. Тому бак з меншою кількістю швів найбільш прийнятний. Краще звернути увагу не на плоску модель, а на циліндричну (під тиском ця форма більш довговічна, а ціна на них не надто висока).

Електронне чи механічне управління

Електронне управління - це зручно, елегантно і солідно виглядає. Але чи дійсно це необхідно - питання. Мало хто з власників  займається постійним регулюванням температурних показників. Зазвичай його просто ставлять один раз і насолоджуються.

Теплове реле успішно справляється з цим завданням. Ймовірність поломки та виходу з ладу механічної версії  значно нижча в порівнянні з електричним управлінням, оскільки електроніка досить примхлива, має багато елементів, і якщо один з них виходить з ладу, це робить всю систему непрацездатною. Якщо у вашому районі є проблеми з електрикою (перебої, перепади напруги і т. д.), не женіться за пристроями, начиненими  складною електронікою. Якщо все таки вирішили віддати перевагу електроніці, придбайте стабілізатор напруги, особливо актуально для власників заміських будинків.  

Група компаній “Теплосвіт” завжди дбає про своїх клієнтів, щоб максимально спростити Вам задачу у виборі бойлера, ми провели моніторинг всього ринку, та представляємо вашій увазі рейтинг кращих представників нагрівального обладнання з "Мокрим" та "Сухим" ТЕНом.

Критерії відбору:

 • Об’єм бака. Залежить від кількості осіб, що проживають в квартирі чи то будинку, інтенсивності, та помірності споживання води. Для середньостатистичної сім'ї з 3-х осіб (два дорослих та дитина), рекомендована ємність резервуара складає - 80 літрів.    
 • Потужність електричного водонагрівача. Як правило, в квартиру купують електричні накопичувальні водонагрівачі потужність яких дорівнює - 1.5 - 2.0 кВт. Цього цілком достатньо, щоб нагріти 80-100 літрів води приблизно за 2.5 - 3.5 години, до температури 70 - 80 °С.
 • Тип ТЕНа (мокрий, сухий)
 • Час первинного нагріву (T= 45 °С)
 • Тип установки (вертикальний/горизонтальний). Тут варто зазначити, що вертикальні конструкції нагріваються швидше і довше зберігають тепло.
 • Матеріал внутрішнього бака
 • Форма (прямокутна, slim, циліндрична). Вибір визначає ваш смак і місце встановлення
 • Керування (механічне/електронне). Справа комфорту та зручності використання
 • Гарантія на бак та електронну частину
 • Країна Виробник / Країна реєстрації бренда

 

ТОП 5 бойлерів з мокрим ТЕНом:

Нагрівальний елемент мокрого типу (ТЕНа) - це мідна/сталева трубка вигнутої форми, що працює при безпосередньому контакті з рідиною в резервуарі. Мокрий нагрівальний елемент складається з 3-х компонентів: спіраль, металева трубка, діалектричний наповнювач. Поміщена в трубку спіраль - відрізняється високим опором (найчастіше це ніхромовий дріт).  

До переваг мокрого ТЕНа, слід віднести:

 • висока швидкість нагріву води
 • вироби з таким типом нагрівального елементу мають низьку вартість
 • якісні вироби додатково покриті склоподібною емаллю, що знижує ризик корозії і утворення накипу на поверхні деталі
   

До недоліків нагрівальних елементів відкритого типу, відносять: 

 • низький рівень безпеки пристрою
 • значне зниження теплопередачі через утворення накипу на поверхні трубки, що призводить до збільшення витрат електроенергії, щоб нагріти рідину в баку
 • низька якість міської води негативно впливає на терміні служби таких виробів

 

Експлуатація водонагрівача з ТЕНом мокрого типу категорично забороняється у ввімкненому стані, оскільки розряд електричного струму може попасти у воду, наполегливо рекомендуємо вимикати пристрій при будь яких  роботах пов’язаних з його обслуговуванням.

Нами проведено аналіз ринку, та представлено 5 водонагрівачів з відкритим (мокрим) ТЕНом, які однозначно варті вашої уваги. Впевнені, Ви знайдете привабливий варіант і для себе, опираючись на параметри, дизайн, технологічний процес, використаний в різних лінійках популярних брендів.

1. Ariston PRO1 R V/5

Італійський електричний водонагрівач Ariston PRO1 R V/5 - з оновленим сучасним дизайном, простим та зрозумілим управлінням та зовнішнім розташуванням регулятора температури.

Основні критерії для порівняння бойлерів

Об'єм бака: 80 літрів

Потужність електричного водонагрівача: 1500 Вт

Тип ТЕНа: мокрий

Час первинного нагріву: 2.37 год

Тип установки: вертикальний

Матеріал внутрішнього баку: сталь з напиленням титану

Форма: циліндрична

Керування: механічне

Гарантія на бак / електронну частину: 60 місяців / 12 місяців

Країна Виробник / Країна реєстрації бренду: Італія / Італія

 

До основних переваг слід віднести:

 • Низький рівень споживання електроенергії
 • Довготривале зберігання температури за рахунок поліуретанової термоізоляції
 • Функція "Захисту від перегріву" (автоматичне відключення нагрівального елементу при нагріванні води до потрібної температури)

2. Chaffoteaux CHX 1.5 кВт

Водонагрівач Chaffoteaux CHX 1.5 кВт зі збільшеним магнієвим анодом, та запобіжним клапаном у комплекті, виготовлений в Європі і має компактний італійський дизайн.

Основні критерії для порівняння бойлерів

Об'єм бака: 80 літрів

Потужність електричного водонагрівача: 1500 Вт

Тип ТЕНа: мокрий

Час первинного нагріву: 3.1 год

Тип установки: вертикальний

Матеріал внутрішнього баку: сталь з емальованим покриттям

Форма: циліндрична

Керування: механічне

Гарантія на бак / електронну частину: 60 місяців / 12 місяців

Країна Виробник / Країна реєстрації бренду: Італія / Франція

 

До основних переваг слід віднести:

 • Покриття з захистом від корозій
 • Пінополіуретанова теплоізоляція
 • Надійний механічний термостат
 • Функція "Nanomix"

 

3. Vaillant eloSTOR VEH /7-1 O UA

 

Vaillant eloSTOR VEH 80/7-1 O UA - модель компактної форми, простий в монтажі, відмінно доповнить інтер’єр у вашому будинку чи квартирі. Потужний якісний ТЕН на 1800 Вт, швидко підігріє воду до заданої температури. Широкий діапазон регулювання температури води від 10 до 75° С. Корозостійкий бак, зі збільшеним магнієвим анодом, та покриттям на спеціальній порошковій основі. Тестування  водонагрівача проводилося відповідно до високих стандартів якості, якими керуються на виробництві німецькі фахівці, робочий тиск нагрівального приладу склав - 12 Бар. В резервуарі передбачено захист від надмірного нагрівання, та захист  за стандартом IP25, від вологи, що забезпечує  збереження гарантії в  разі виникнення непередбачених ситуацій.

 

 

 

4. Ariston LYDOS R V

Ariston LYDOS R V - це найкраще рішення для користувача, якому потрібен продукт, здатний гарантувати максимальну економію і в той же час максимальну продуктивність та безпеку. Стильний італійський дизайн, проста установка, безпечна і екологічно чиста конструкція моделі, та помірна ціна, беззаперечно не залишить байдужим навіть найприскіпливішого клієнта. 

Основні критерії для порівняння бойлерів

Об'єм бака: 80 літрів

Потужність електричного водонагрівача: 1500 Вт

Тип ТЕНа: мокрий

Час первинного нагріву: 2.37 год

Тип установки: вертикальний

Матеріал внутрішнього баку: сталь з титановим напиленням 

Форма: прямокутна

Керування: механічне

Гарантія на бак / електронну частину: 60 місяців / 12 місяців

Країна Виробник / Країна реєстрації бренду: Італія / Італія

 

До основних переваг слід віднести:

 • Ексклюзивний новий дизайн
 • Високі енергетичні характеристики
 • Низький рівень споживання електроенергії
 • Захист від перегріву і попадання вологи/пилу, згідно до стандартів ІРХ3
 • Зручний, габаритний регулятор потужності на передній панелі
 • Титанове напилення на внутрішній стороні бака, запобігає утворенню корозії, та збільшує термін експлуатації водонагрівача
 • Мідний Тен

 

5. Gorenje FTG SM/V9

Електричний водонагрівач Gorenje FTG SM/V9 відрізняється високою якістю та екологічною безпекою. Сучасний дизайн, приваблива форма, з  можливістю встановлення, як горизонтально так і вертикально. Для захисту від корозії, бак покрито високоякісною емаллю, встановлено збільшений захисний магнієвий анод. Нагрівальний елемент виготовлений з міді, знаходиться в безпосередньому контакті з водою. Комфорт забезпечує новітня технологія EcoSmart, котра налаштовує роботу бойлера відповідно нашим потребам, таким чином витрати на електроенергію скорочуються до 25%. Особливістю моделі є, гарантія  на бак, яка складає цілих 10 років.

Основні критерії для порівняння бойлерів

Об'єм бака: 80 літрів

Потужність електричного водонагрівача: 2600 Вт

Тип ТЕНа: мокрий

Час первинного нагріву: 2.55 год.

Тип установки: вертикальний/горизонтальний

Матеріал внутрішнього баку: емальована листова сталь

Форма: прямокутна

Керування: електронне

Гарантія на бак / електронну частину: 120 місяців / 24 місяців

Країна Виробник / Країна реєстрації бренду: Італія / Італія

ТОП 5 бойлерів з сухим ТЕНом:

Перед покупкою накопичувального бойлера першочергове питання яке стоїть перед нами - який вид ТЕНа обрати. Закритий (Сухий), передбачає наявність керамічних вставок. Нагрівальний елемент знаходиться в захищеній колбі, через котру і здійснюється нагрів води. ТЕН не має прямого контакту з водою.

Головними перевагами ТЕНа сухого типу, є:

 • Відпадає потреба в фільтрації води перед нагріванням
 • Захист від проникнення електричного струму у воду
 • Високий рівень ККД
 • Швидке нагрівання води, при мінімальних електро-затратах

 

Бойлери з сухим ТЕНом працюють всі за одним принципом. Різниця - використані інновації, технологічний прогрес, та матеріали, їх якість. Здійснивши аналіз ринку електричних водонагрівачів, з прихованим типом нагрівального елемента, ми виділили 5 моделей, які варті посісти переможні місця в рейтингу “ ТОП 10 бойлерів  2019 року”!

Нагадуємо, що всі представлені моделі зарекомендували себе з кращої сторони. Як обрати? Керуйтесь простим правилом, обирайте в залежності від вимог та побажань. Рекомендуємо заздалегідь проконсультуватись з нашим спеціалістом.

1. Chaffoteaux CHX VR 1.5 PL DRY

Chaffoteaux CHX VR 1.5 PL DRY - надійний, електричний водонагрівач, виготовлений в Італії, з компактним баком циліндричної форми. Внутрішня сторона бака з захисним покриттям, що запобігає появі корозій та забрудненню води в процесі експлуатації. 

Основні критерії для порівняння бойлерів

Об'єм бака: 80 літрів

Потужність електричного водонагрівача: 1500 Вт

Тип ТЕНа: сухий

Час первинного нагріву: 2.6 год

Тип установки: вертикальний

Матеріал внутрішнього баку: сталь з емальованим покриттям

Форма: циліндрична

Керування: механічне

Гарантія на бак / електронну частину: 60 місяців / 12 місяців

Країна Виробник / Країна реєстрації бренду: Італія / Франція

 

До основних переваг слід віднести:

 • Доступність (відносно низька ціна, порівняно з аналогами інших брендів)
 • Якість збірки, матеріалів
 • Запобіжним клапан на 8 бар в комплекті   
 • Простота в установці
 • Функція "Nanomix". Забезпечує рівномірний розподіл води та її більшу кількість за менший відрізок часу. Нова унікальна технологія подачі холодної води, завдяки якій змішування гарячого та холодного шарів води в резервуарі зводиться до мінімуму. Ми отримуємо на 10-15% більше гарячої води, комфортної температури. 

2.  Ariston PRO1 R V 1.5K PL DRY

Лінійка накопичувальних водонагрівачів Арістон (Ariston) поповнилась новою технологічною моделлю Ariston PRO1 R V 1,5K PL DRY

Основні критерії для порівняння бойлерів

Об'єм бака: 80 літрів

Потужність електричного водонагрівача: 1500 Вт

Тип ТЕНа: сухий

Час первинного нагріву: 2.37 год.

Тип установки: вертикальний

Матеріал внутрішнього баку: сталь покрита татановою емаллю

Форма: циліндрична

Керування: механічне

Гарантія на бак / електронну частину: 60 місяців / 12 місяців

Країна Виробник / Країна реєстрації бренду: Італія / Франція

 

До основних переваг слід віднести:

 • Технологія Water Plus: на 16% - гарячої води більше
 • Термостат з подвійним захистом
 • Водостійка ізоляція з екологічно чистого поліуретану
 • Функція Nanomix - при подачі в бак холодної води, час перемішування з гарячою, зводиться до мінімуму, що в свою чергу підвищує енергоефективність, зменшує витрати на електроенергію, генерується більше води комфортної для нас температури

 

3. Gorenje OGBS SM/V9

Прогресивні технології, оправдана ціна, в поєднанні з якісним виконанням, втілені в моделі електричного водонагрівача Gorenje OGBS SM/V9

Основні критерії для порівняння бойлерів

Об'єм бака: 80 літрів

Потужність електричного водонагрівача: 2 x 1000 Вт

Тип ТЕНа: сухий

Час первинного нагріву: 2.37 год.

Тип установки: вертикальний

Матеріал внутрішнього баку: емальована сталь

Форма: прямокутна

Керування: електричне

Гарантія на бак / електронну частину: 120 місяців / 24 місяців

Країна Виробник / Країна реєстрації бренду: Сербія / Словенія

 

До основних переваг слід віднести:

 • Високоякісна ізоляція. Зменшує використання електроенергії та втрату тепла
 • Подвійний захист від корозій (довгий термін служби нагрівача)
 • Функція EcoSmart (економія витрат на електроенергію до 10%)
 • Захист від нагріву без води

4. Ariston PRO1 ECO V 1.8K PL DRY

Новинка на ринку електричних водонагрівачів від Ariston - Ariston PRO1 ECO V 1.8K PL DRY. Зі зручним та зрозумілим багатофункціональним інтерфейсом, прогресивними технологіями, адаптивністю до складних умов експлуатації. 

Основні критерії для порівняння бойлерів

Об'єм бака: 80 літрів

Потужність електричного водонагрівача: 1800 Вт

Тип ТЕНа: сухий

Час первинного нагріву: 2.11 год

Тип установки: вертикальний

Матеріал внутрішнього баку: сталь покрита титановою емаллю

Форма: циліндрична

Керування: електричне

Гарантія на бак / електронну частину: 84 місяців / 12 місяців

Країна Виробник / Країна реєстрації бренду: Італія / Італія

 

До основних переваг слід віднести:

 • Функція ECO EVO на базі технології CoreTECH (економія енергії до 14%)
 • Поліуретановий ізоляційний матеріал
 • Універсальний дизайн - з легкістю впишеться у будь-який інтер'єр, а компактність пристрою, дозволяє встановити водонагрівач навіть в невеличких ванних кімнатах

 

5. Gorenje OGB SM/V9

Модель з сенсорним дисплеєм, електричним управлінням, неймовірним функціоналом та надсучасними технологіями Gorenje OGB SM/V9

Основні критерії для порівняння бойлерів

Об'єм бака: 80 літрів

Потужність електричного водонагрівача: 2 x 1000 Вт

Тип ТЕНа: сухий;

Час первинного нагріву: 3.1 год

Тип установки: вертикальний

Матеріал внутрішнього баку: емальована сталь

Форма: прямокутна

Керування: електричне

Гарантія на бак / електронну частину: 120 місяців / 24 місяців

Країна Виробник / Країна реєстрації бренду: Сербія / Словенія

 

До основних переваг слід віднести:

 • Удосконалена інтелектуальна функція EcoSmart, налаштовує роботу водонагрівача відповідно до ваших звичок та економить електроенергію до 10%
 • Зручне електронне управління
 • Функція "Антілегіонелла". Якщо протягом 14 днів вода в баку не прогрівається вище показника 65 °С, відбувається автоматичний нагрів до температури, котра знищує так звані легіонельні бактерї, та запобігає появі нових.