Chaffoteaux - відомий в Європі бренд опалювальної техніки, який народився в Франції, в 1914 році. Бренд, який завжди має в модельному ряді від бюджетних до топових рішень, а також в певній мірі революційні рішення. В наш час Chaffoteaux пропонує широкий асортимент кліматичної техніки – конвекційні та конденсаційні газові котли потужністтю від 18 до 150 кВт, геліо системи для ГВП та ГВП + підтримка опалення, теплові насоси, електро водонагрівачі, аксесуари керування та гідравлічні модулі швидкого монтажу.

З 2001 року бренд увійшов до групи Ariston Thermo Group і згодом виробництво перейшло до Італії, на потужності фабрики Ariston, яка розташована в м. Серра-де-Конти. В Україні бренд Chaffoteaux представляє компанія «Teplosvit», яка має розгалуджену мережу філій та сервісний центр. Цього року «Teplosvit» вивів на ринок опалювальної техніки нову лінійку конвекційних газових котлів Chaffoteaux серії Ultra. До складу нової лінійки увійшли такі моделі як Alixia Ultra та Pigma Ultra.

Alixia Ultra - це бюджетна модель двоконтурного котла, яка має дуже простий та водночас лаконічний дизайн. Модельний ряд має версії потужністю 18 та 25 кВт, з відкритою та закритою камерами згоряння. Не зважаючи на те, що модель бюджетна, вона має на борту вбудовану в плату керування цифрову шину передачі даних E-Bus2, яка в свою чергу дозволяє під’єднати до котла пульт керування Expert Control на який виводиться інформація про поточний стан котла, температура в приміщенні та ще багато чого.

Pigma Ultra - це котел середнього рівня, який має дуже цікавий дизайн та інтерфейс керування. Модельний ряд має моделі потужністю 25-30-35 кВт, одно та двох контурні моделі, з відкритою та закритою камерами згоряння. Одноконтурна версія котла має вбудований трьох-ходовий клапан для керування завантаженням бойлера ГВП та комплектується датчиком температури бака ГВП.

Плата керування також має цифрову шину передачі даних E-Bus2, але із розширеним функціоналом. А саме – можливість керування до 6-ти зон опалення, 4 з котрих можуть мати електронно керований привід 3-ходового змішувача, можливість під’єднатися до геліо системи та вбудоване погодозалежне керування. Звичайно що все це робиться за допомогою фірмових модулів, які ми розглянемо найближчим часом.

 

Серія Ultra відрізняється від попереднього покоління новою архітектурою гідравлічного блока, який став ще зручніший в обслуговуванні ніж попередній. В наявності фільтра по зворотної лінії опалення (8) та подачі холодної води (3) із інтегрованим поплавковим датчиком протоку ГВП, автоматичний клапан бай-пас (12) з окремо винесеною трубкою (13), автоматичний клапан відводу повітря (5), гнучка капілярна трубка манометру, з пластику. Всі елементи мають швидкоз’ємну конструкцію із фіксацією за допомогою кліпс.

Вторинний теплообмінник ГВП (14), у двоконтурних версіях, фіксується 2-ма гвинтами, аварійний клапан тиску системи опалення 3 Бар ( 11), зворотний клапан наповнення (10) та кран наповнення (9), енергоефективний насос (Pigma Ultra EU) (7), датчик тиску (6) а також оновлений 3-ходовий клапан (2) із сервоприводом (1).

Всі моделі комплектуються розширювальним баком на 8 л, чого вистачить для системи опалення із обсягом води до 160 літрів. Тож, купуючи навіть бюджетну модель Alixia Ultra споживач отримує сучасну техніку із можливістю подальшого вдосконалення (апгрейду), як наприклад встановлення пульта керування із функцією тижневого програмування Expert Control, до якого можна окремо замовити модем WiFi та керувати пристроєм та кліматом в оселі із додатку ChaffoLink. Для більш вибагливіших клієнтів, які обирають конвекційну техніку, існує  Pigma Ultra - яка здатна задовольнити більші потреби. 

Наступного разу ми розглянемо більш детально серію конденсаційних котлів Chaffoteaux Advance, які вже в вересні 2018 мають увійти на ринок опалювальної техніки.