Котли Gorenje на твердому паливі є відмінним рішенням у разі неможливості підведення магістрального газу та економічної недоцільності установки газгольдера. Паливом для них можуть бути дрова (дерево), буре або кам'яне вугілля, кокс, тріска. Існують моделі, які можуть працювати на всіх видах палива, або такі, які працюють лише на одному, але мають більш високий ККД.

Дров'яні котли виготовляються з чавуну або жаростійкої сталі. Чавунні котли мають набагато більший термін служби, але при експлуатації необхідно дотримуватися певних правил експлуатації. Чавун боїться перепадів температур, тому не можна в розжарений казан кидати сніг або заливати паливо водою – може тріснути секція. Сталеві котли меншою мірою піддаються цьому, але термін їх служби набагато менший, особливо при роботі на кам'яному куті або антрациті.

Котли прямого горіння найпоширеніші та невибагливі. Вони, зазвичай, можна спалювати вугілля, дрова, відходи деревини. Недоліком є ​​відносно низький ККД (близько 75%). Розкид потужності: переважно всі твердопаливні котли побутового сегмента мають потужність до 60 кВт. Також можливе збільшення потужності до 110 кВт шляхом нарощування кількості секцій котла.

Піролізні (газогенераторні) котли у своїй основі використовують принцип піролізного горіння. Принцип роботи піролізного котла полягає не в спалюванні дров, а в спалюванні виділяється з них за високої температури газу. Таке горіння легше контролювати, ККД роботи газогенераторних котлів значно вищий, при топці піролізного котла сухою деревиною воно досягає 85%. Газогенераторні котли мають відмінний від традиційних твердопаливних котлів пристрій. Влаштування піролізного котла - багатокамерне, з шиберами для приведення в необхідний режим роботи. Наявність шиберів обумовлюється тим, що для роботи котла в режимі газогенератора в бункері закладного котла повинна бути досить висока температура (600 - 800 °C), а для початкового прогріву котла і будинку його запускають в режимі традиційного твердопаливного котла. Піролізні котли зручні в експлуатації через довгу роботу на одній закладці палива, але мають і суттєвий мінус - дрова повинні бути дуже сухими (вологість не більше 15 %).

Основними характеристиками твердопаливних котлів Gorenje є:

  • підходить для спалювання дров, кам'яного та бурого вугілля, а також коксу
  • висока інтенсивність теплопередачі завдяки ребристим чавунним секціям
  • високий ККД (до 78%)
  • корпус котла з сірого чавуну
  • вдосконалена високоефективна циркуляція димового газу
  • висока корозійна стійкість і тривалий термін служби завдяки технології гнучкого лиття чавунних деталей
  • короткі інтервали розпалювання між завантаженням палива завдяки вільному доступу повітря всередину камери згоряння, який забезпечується її ребристими вертикальними поверхнями
  • термоманомерт для контролю температури
  • можливість використання в відкритих гравітаційних системах
  • міцна конструкція
  • великі, зручні дверцята для завантаження палива