Електричний котел, переваги та недоліки.

Електричний котел може замінити будь-який інший малий або середній котел в будинку. Це легкий, маленький, компактний і часто абсолютно безшумний. Однак, оскільки вони нагрівають тільки обмежену кількість гарячої води за раз, електричний котел не рекомендується для великих домашніх господарств з більш високим попитом на гарячу воду.


Примітка: електричні котли не є електричними накопичувальними нагрівачами. У той час як котел буде використовувати електрику для нагріву води для ваших кранів і радіаторів, накопичувальний обігрівач буде нагрівати стіни у вашому будинку протягом ночі (коли витрати на електроенергію нижче), щоб ви могли використовувати це накопичене тепло протягом наступного дня.

Чому варто вибрати електричний котел?
Не потрібно ні газу, ні масла. Якщо ви живете  на  території України, яка не підключена до газової мережі, або в вашому домі є обмеження на газові котли, кращим вибором буде електричний котел.

Висока ефективність

Оскільки електричним котлам не потрібно спалювати паливо для виробництва тепла, вони не втрачають енергію через відпрацьовані гази або димохід. У багатьох випадках це призводить до підвищення ефективності на 99% в порівнянні з 89 - 95% для більшості газових котлів.

Дешевше в установці
Оскільки немає газів, що відходять, електричний котел немає потреби в трубах, димарі або димоході, тому установка котла обійдеться вам дешевше.

Легкий і компактний
Відсутність димових і відпрацьованих газів також означає, що пристрій набагато компактніший, і ви можете більш гнучко визначати, де його монтувати у вашому домі.

Тихий
Оскільки в електричному котлі немає рухомих елементів, шуму практично немає.

Простіше  обслуговувати

На відміну від газових і масляних котлів, які включають в себе більше механіки, електричні котли не потребують щорічного обслуговування, щоб підтримувати їх роботу. Зазвичай ремонт необхідний тільки в разі поломки. Крім того, хоча газові котли можуть блокуватися, якщо вони не використовуються, наприклад, влітку, електричний циркуляційний насос буде продовжувати працювати, навіть якщо він не працює.

Більш високі експлуатаційні витрати

Електрика дорожче, ніж газ, а це означає, що щомісячні рахунки будуть вище.

Менше гарячої води

Оскільки електричні котли нагрівають воду на вимогу, вони обмежені в кількості гарячої води, яку вони можуть виробляти, тому, можливо, не найкращий вибір для великих будинків.

Відключення живлення
При відключенні живлення ви можете втратити доступ як до опалення, так і до гарячої води, а також до всіх інших ваших приладів.